theatre
31 شهریور 1401 - 15:12

برگزاری رویداد تانا در تبریز

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از برگزاری رویداد تانا در تبریز خبر داد.

آقای جعفری راد در نشست با مدیران عامل شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی گفت: به‌منظور رفع نیاز‌های فناورانه صنایع و ارگان‌ها و فروش محصولات فناورانه و جذب سرمایه‌گذار، رویداد تانا (توسعه و ارتقای زیست‌بوم نوآوری استان‌ها) همزمان با نمایشگاه رینوتکس در تبریز برگزار می‌شود.

پارک علم و فناوریرویداد تانانمایشگاه رینوتکسوی بر ضرورت گسترش دیپلماسی فناوری در کشور‌های منطقه تاکید کرد و افزود: بازار فروش محصولات فناورانه در کشور روزی اشباع خواهد شد و از هم‌اکنون باید به فکر صادرات محصولات فناورانه به کشور‌های هم اقلیم و منطقه باشیم.

وی اظهار کرد: رایزنی‌های لازم با چندین پارک علم و فناوری در کشور‌های مجاور و هم اقلیم انجام‌شده است و در آینده نزدیک تفاهم‌نامه‌های همکاری متقابل منعقد خواهد شد.

وی کمبود اراضی، دفاتر کار و بودجه را اصلی‌ترین مشکلات پیش روی این پارک عنوان کرد و گفت: به‌منظور افزایش حمایت از شرکت‌های مستقر شیوه پذیرش شرکت‌ها در مراکز رشد واحد‌های فناور پارک بازنگری خواهد شد.

آقای جعفری راد گفت:ابتدا ضمن ارزیابی توانمندی‌های شرکت، امکان‌پذیری فروش محصولات تولیدشده موردبررسی قرار خواهد گرفت و پس از استقرار حداکثر حمایت از شرکت‌ها انجام خواهد یافت.

وی اعلام کرد: اقدامات لازم برای برخورداری شرکت‌های مستقر از مزایا و ظرفیت‌های قانون جهش دانش‌بنیان در حال انجام است.

وی با دعوت از شتاب‌دهنده‌های تخصصی برای استقرار در پارک از برگزاری دوره‌های توانمندسازی مختلف برای شرکت‌های مستقر خبر داد.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی نیز با اشاره به مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به استان گفت: پیگیری‌های لازم برای گسترش اراضی پارک، گسترش زیرساخت‌ها و ایجاد راه دسترسی از اتوبان تبریز سهند به مجتمع عصر انقلاب در حال انجام است و به زودی راه دسترسی از آزاد راه مهیا و دکل مخابراتی ۴ G در محدوده مجتمع نصب خواهد شد.

آقای دهقان افزود: در ماه‌های گذشته مراکز رشد و نوآوری شهرستان‌های مراغه، بناب، ورزقان و آزاد اسلامی تبریز تجهیز و گسترش یافته اند و با تعامل و همکاری مسئولان شهرستان‌ها از تمامی مراکز رشد و نوآوری بیش از پیش حمایت خواهد شد.

وی تاکید کرد: با افزایش کارکنان بخش‌های امور مالی، اداری و خدمات، رسیدگی به خواسته‌های و نیاز‌های شرکت‌ها تسریع خواهد شد.

دهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، موسوم به «رینوتکس ۲۰۲۲» از دوم تا ششم آبان ماه سال‌جاری در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوانآذربایجان شرقیتبریز

شناسه خبر: 751976