theatre
22 آذر 1401 - 02:20

ابراهیمی: ژاپن از کارتون «فوتبالیست‌ها» شروع کرد و الان با مربی داخلی‌ موفق شد/ کی‌روش باید استعفا می‌‌کرد

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران معتقد است کارلوس کی‌روش به دلیل کسب نتایج ضعیف در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باید از سمتش استعفا می‌کرد.

ناصر ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت: این نتایج قابل پیش‌بینی بود، چون در پنج دوره قبلی که در جام جهانی حضور داشتیم، همیشه در حد مرحله گروهی باقی مانده بودیم.

وی اشاره کرد: در 20 سال اخیر با تغییرات پیاپی که در رأس فدراسیون انجام شد، دوران بسیار ضعیفی رقم خورد و الان نیز این جریان ادامه دارد. در این مدت فقط نمایش داشتیم و چیز دیگری عایدمان نشده است. هشت سال کی‌روش را نگه داشتیم و دوباره او را بدون اینکه افتخاری کسب کرده باشد، برگرداندیم. مربی ایرانی با یکی دو شکست عوض شده است، ولی این اتفاق برای کی‌روش با وجود عملکرد نه چندان خوبی که داشته، رخ نمی‌دهد و حالا گفته می‌شود قرار است برای جام ملت‌ها هم بماند.

مربی پیشین تیم ملی عنوان کرد: قلعه‌نویی گفته بود در سه سال تیم ایران را قوی‌تر می‌کند، ولی سال اول او را به دلیل یک شکست آنهم در ضربات پنالتی برداشتند. کوچکترین اشتباهات را تقصیر ما (مربیان ایرانی) می‌اندازند، ولی با امثال کی‌روش طور دیگری برخورد می‌شود. ژاپن از کارتون فوتبالیست‌ها شروع کرد و الان با مربی داخلی‌اش موفق شده است. ضعف مدیریت منجر به حفظ و بازگشت کی‌روش شد و این روند قرار است ادامه پیدا کند. در مدت حضور کی‌روش در ایران بهترین امکانات را برای او فراهم کردند و دستمزد‌ زیادی دادند. کی‌روش در این مدت چقدر دلار از ایران خارج کرد؟ او حتی نتوانست ما را در آسیا قهرمان کند.

ابراهیمی یادآور شد: اگر کی‌روش را نمی‌آوردند و همین نتایج را اسکوچیچ می‌گرفت، می‌گفتند اجازه ندادید ما کار کنیم. گروه ایران خیلی سخت نبود و می‌توانستیم صعود کنیم. کی‌روش بازیکنانی که در دوران قبلی با خودش بودند را به تیم ملی آورد و پیر‌ترین تیم جام جهانی را تشکیل داد.

وی با انتقاد از تصمیم فدراسیون برای بازگشت کی‌روش تصریح کرد: این مربی در کلمبیا و مصر موفق نبود و مصری‌ها برای نرسیدن به جام جهانی خیلی از او ناراحت بودند. کی‌روش با این وجود بعد از مصر به ایران آمد و باز هم ناکامی به جا گذاشت. با این شرایط نه می‌توانم تبریک بگویم و نه می‌‌توانم تأسف بخورم. جالب است که در حال برنامه‌ریزی هستند تا کی‌روش را نگه دارند. او از همه نظر عملکرد ضعیفی داشته است. درست است که اسم و رسم زیادی داشته، ولی اکنون سن بالایی دارد و بیشتر دنبال جمع کردن دلار‌ است.

مربی پیشین تیم ملی درباره اینکه فدراسیون چه تصمیمی باید درباره جام ملت‌ها بگیرد، گفت: اعتقادی به ادامه حضور کی‌روش ندارم. عربستان و قطر و دیگر تیم‌ها در جام ملت‌ها بیکار نمی‌نشینند. کی‌روش و تاج باید بعد از جام جهانی استعفا می‌کردند، ولی عذرخواهی هم نکردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 907577